O Milli

Milli exceluje díky vokálu a hlubokému ponoru do lidské emocionality. Něco tak neokázalého a lidsky opravdového je v našich hájích slyšet poskrovnu.”

Jazzport.cz

"Baví mě propojovat tvůrčí obory a lidi z různých prostředí, ať už jde o děti a studenty, dospělé různých profesí a seniory, nebo osobnosti z byznysu. Vzájemná podpora je to, co dává mé tvůrčí a vzdělávací profesi smysl. Zajímá mě dobrodružné hledání a nacházení podstaty lidskosti, která je společná nám všem." Milli Janatková

Milli Janatková je osobitá zpěvačka, multiinstrumentalistka, skladatelka, výtvarnice a lektorka propojující žánry a umělecké obory. Vystavuje od roku 2003, hudebně vystupuje od roku 2006. Album Proměna (2013) získalo čtyři nominace na Ceny nezávislé hudby v USA. Navazující soubor psychosomatických písní Klid, prosím! (2014) byl počátkem multimediálního projektu a alba Mým kořenům (2017), na kterém od té doby pracovala. Inspiruje k vyrovnání se s rodovým tabu, válečnými traumaty a potlačenými emocemi, které ovlivňují následující generace i stav společnosti. Nahrávka byla nominována na prestižní ocenění Classic Prague Awards a získala americkou cenu The Independent Music Awards. Od roku 2017 autorka také pracuje na projektu Hluboko založeném na originálních aranžích nejstarších českých hudebních památek, například písně Buoh (2019), která vyhrála cenu Vox Populi - The Independent Music Awards v New Yorku. Album Hluboko vyjde na podzim 2020 a součástí bude soubor výtvarných děl zobrazujících atmosféru nejstarších českých architektonických památek. Díky úspěšnému turné a tvůrčí rezidenci v Indii vydává také Indický deník. Autorčiny projekty vyjadřují úctu k předkům, zdraví, životnímu prostředí, a podporují vědomí odpovědnosti v rámci celého světa. Milli svou hudbu přirozeně propojuje s tancem od roku 2008, včetně vizuálního umění a řemesla (šití, malba, grafika a video). Za grafiku získala tři ocenění - čestná uznání (Grafika roku Praha, Rokycanské bienále). Absolvovala magisterské obory Výtvarná kultura a Anglický jazyk a literatura na Pf Univerzity Hradec Králové. Zpěv a vizuální umění studovala na Universidade de Évora v Portugalsku. Vedle tvůrčí práce pedagogicky působí na taneční konzervatoři Duncan Centre v Praze a studuje Speciální pedagogiku pro učitele na Univerzitě Karlově. Je veřejně aktivní v podpoře lidí s postižením a nemocí. Ve volných chvílích nejraději odpočívá.