Pro média a pořadatele

Milli janatkova the independent music awards vox populi winner 2018
Ima vox pop winner
Lenka lichtenberg new age winner and milli janatkova a capella vox pop winner imas 2018 kopie
Pozoruhodné, jak Milli dokáže přirozeně skloubit lidové písně, vkusný ambient i jazzové prvky. Mimořádná nahrávka. Není pro ni vhodnější výraz než „opravdová“.”

Tomáš S. Polívka (Rock&All)

CD, tiskové zprávy, foto ke stažení

PROMĚNA (2013) 91.4 MB
Webcd3a

Tisková zpráva ke stažení

Sociální sítě

Milli exceluje díky vokálu a hlubokému ponoru do lidské emocionality. Něco tak neokázalého a lidsky opravdového je v našich hájích slyšet poskrovnu. ”

Jan Hocek (Jazzport.cz)

Krátké bio

Milli Janatková je osobitá zpěvačka, kytaristka, skladatelka, výtvarnice a lektorka. Vedle zpěvu se od dětství věnuje hře na kytaru a později na perkuse a bicí, propojuje hlas s pohybem od roku 2008. Veřejně vystupuje od roku 2006 v hudební oblasti (Los Rumberos, Millitrio aj.), svou výtvarnou tvorbu vystavuje od roku 2003. Vydala autorský debut Proměna (2013), který získal čtyři nominace na hudební ceny The Independent Music Awards v USA. Její hudba získala další čtyři nominace na tyto nezávislé ceny v roce 2016. Od roku 2012 Milli koncertuje sólově se svými písněmi a improvizací na témata diváků s loop station, a se svou kapelou s jazzovými muzikanty - Markem Novotným, Petrem Tichým, Tomášem Vokurkou, Cyrillem Oswaldem aj. Je také součástí projektu Řekni mi s Ridinou Ahmedovou a Antonií Nyass. V roce 2017 vyšlo nové album Mým kořenům ze stejnojmenného projektu, který získal nominaci na prestižní cenu Classic Prague Awards v kategorii Crossover.  V březnu 2018 Milli Janatková vydává nový videoklip k písni Mateřské kouzlo (Mothers´ Magic), která vyhrála cenu VOX POPULIThe Independent Music Awards v USA v kategorii A Capella. Příběh se dotýká tématu odpuštění a podpory láskyplného vztahu s rodinou. Inspiruje k otevírání a vyrovnání se s rodovým tabu a válečnými, socialistickými traumaty a potlačenými emocemi, které mnohdy nevědomě ovlivňují následující generace i současný stav společnosti. Přináší naději, cestu k vzájemné komunikaci a pochopení. Projekt byl úspěšně podpořen veřejností, městem Mělník a Státním fondem kultury ČR. Na koncertech Milli propojuje své autorské projekty Klid prosím! a Mým kořenům, což umocňuje jejich společné téma - inspiraci k obnovení odvahy a úcty k sobě, životu a zdraví. Vedle tvorby se věnuje také vzdělávacím a sociálním projektům. Buďte součástí cesty odvahy a naděje...

Hudební ukázky

Video z projektu Mým kořenům

Těším se na Vaše zprávy: