Hluboko - Buoh

The IMAs Awards

Vox Populi Award

Tradiční world music

Hluboko je nový projekt Milli Janatkové založený na osobitých aranžích nejstarších českých hudebních památek a lidových písní. Tématicky navazuje na projekt Mým kořenům (od 2015), jehož je dva roky součástí. K tvůrčímu průzkumu podstaty české kultury se Milli dostala přirozeným vývojem od zkoumání osobních rodových kořenů, tedy od roku 2014 a projektu Klid, prosím!, který ji vedl.

Nová píseň a videoklip Buoh vychází z jedné z nejstarších duchovních písní Evropy Buoh všemohúcí (kol. 1360). Hlavní motiv je doplněn melodiemi inspirovanými tradičními písněmi ze Západního Bengálska v Indii, kde Milli strávila krásný čas na tvůrčím turné. Tamní kultura Milli natolik zaujala, že vytvořila tuto skladbu. Zpěv doprovodila hrou na bicí soupravu a indický buben dhol. Společně se singlem vychází i osobní Indický deník popisující zážitky z cesty...

Milli Janatková - Indický deník (tvůrčí cesta Západním Bengálskem)
  • Milli Janatková - Indický deník (tvůrčí cesta Západním Bengálskem)
  • Milli Janatková - Indický deník (tvůrčí cesta Západním Bengálskem)
  • Milli Janatková - Indický deník (tvůrčí cesta Západním Bengálskem)
  • Milli Janatková - Indický deník (tvůrčí cesta Západním Bengálskem)
In cart Not available Out of stock
Kč180.00

Indický deník hudebnice, výtvarnice a lektorky Milli Janatkové z cesty Západním Bengálskem. Poutavé a úsměvné příběhy z Kalkaty, vesnice Pingla a z oblasti Tepantar popisují tvůrčí, profesní, gastronomické, lingvistické, cestovatelské i osobní zážitky spojené s dobrodružnou cestou s Kubou Neubertem, mužem na vozíku. Popis tamní přírody, architektury a setkávání se zajímavými lidmi i událostmi vás uklidní, posilní i pobaví. Deníkový záznam osobních pocitů z indické kultury a z překonávání sebe sama, vlastních domnělých limitů, které se dají s trochou odvahy posouvat.

Součástí cesty byla hudební a výtvarná spolupráce Milli Janatkové s bengálskými lidovými i profesionálními umělci. Díky této inspiraci autorka v Indii natočila video k písni Buoh, která vypráví o kořenech české kultury v propojení s indickou zkušeností. Píseň Buoh právě získala nominaci na americké Ceny nezávislé hudby (The Independent Music Awards v New Yorku).

Deník ihned k zaslání v online formě - pdf (1,95 MB). Lze stáhnout do pc, tabletu, smart phone. V případě zájmu o původní formát k tisku (12,9 MB) si jej také můžete stáhnout, vytisknout a číst v papíru. Brzy také formát pro čtečku k zaslání.

V ceně dostanete dárek - píseň Buoh v MP3!

64 stran (A4) a 18 barevných autorských ilustrací - akvarelů malovaných v Indii.

Prostředky z prodeje Indického deníku budou použity na nahrávání a vydání nového alba Milli Janatkové "Hluboko".

POZOR! Při koupi nad 200,- Kč Vám jako dárek ZDARMA zašlu mp3 jedné z mých písní, při které se krásně relaxuje. Také v případě KOUPI mé tvorby s cenou nad 200kč PŘISPĚJETE ČÁSTKOU 100kč na 1 hodinu asistenční služby Kubovi Neubertovi, který se pohybuje na vozíku. Koupí zboží NAD 500KČ VĚNUJEME SPOLEČNĚ KUBOVI NA ASISTENCI CELOU POLOVINU Z PRODEJE! Asistence člověku s postižením poskytuje například možnost ráno vstát a zrealizovat osobní hygienu, užívat osobní aktivity, pracovat, svobodně se pohybovat po městě... TATO ASISTENČNÍ KAMPAŇ POTRVÁ AŽ DO ODVOLÁNÍ! Film "Můj život s asistencí" o životě Kuby měl velmi úspěšnou premiéru 10.12.2015 v kině Světozor v Praze. Film je možné shlédnout zdarma na youtube. Nechte se inspirovat...

DĚKUJI VÁM ZA RESPEKTOVÁNÍ MÉ PRÁCE A AUTORSKÝCH ZÁKONŮ A NÁPADŮ..

Licence Creative Commons

Read more… close

Součástí projektu Hluboko jsou další české hudební památky a lidové písně v úpravě Milli Janatkové (Hospodine pomiluj ny (11.st.), Lásko Bože lásko, Ochraňuj voděnko, aj.) ve spojení s improvizací, které se Milli aktivně věnuje od roku 2008. Díky osobitému propojení hlasů, zvuků, rytmů, pohybu i autorských kostýmů Milli vytváří jedinečnou atmosféru plnou obrazů. 

Cílem projektu je inspirace k sebepoznání skrze pochopení příběhů z osobní a kulturní historie, což napomáhá rozvoji v osobní rovině a tím zpětně celé společnosti. Všichni jsme spojeni prapůvodní podstatou a zasloužíme si respekt, ale i vědomí vlastní odpovědnosti. Kvůli mnohým  historickým i současným událostem lidé ztrácí víru. Můžeme obnovit základní důvěru v podstatu života, navázat na bohatost tradic i přes všechny překážky, které jsme jako národ a jednotlivé rodiny museli překonávat. Je možné v naší minulosti i současnosti najít zdravé, prospěšné a tvůrčí hodnoty, díky nimž lze komunikovat a vzájemně se obohacovat také s jinými kulturami. 

Hluboko souvisí s multimediálním projektem Mým kořenům, oceněným The Vox Populi - Independent Music Awards v USA za píseň Mateřské kouzlo. Projekt získal nominaci na prestižní cenu Classic Prague Awards. Album bylo nahráno s kapelou Milli Janatková Quartet (Milli Janatková, Marek Novotný, Petr Tichý, Tomáš Vokurka) a hosty (Vojta Nýdl, Robert Fischmann, Michal Wróblewski). 

Za zapůjčení dholu a bicí soupravy děkuji Tomášovi Reindlovi...